Kontakt

Vi finns här för dig!

Har du frågor om våra skolor, dina pågående eller framtida studier eller kring funktioner i lärplattformen Campus? Du når oss enklast genom att klicka på länken nedan. Du kan även ringa oss eller besöka våra skolor.

fråga oss!

 

Vill du hellre ringa?

Studerandeservice når du också på telefon alla vardagar kl 9-11:

Växel: 08-450 22 30

 


Distansstudier i Linköping

fråga oss!

Vänligen kontakta oss på 08-450 22 30 alla vardagar kl 9-11.


 

Våra skolor i Stockholm 

 

Adress St eriksplan

Sthlm Medborgarplatsen

Komvux
Medborgarplatsen 25 
118 72 Stockholm

Adress Kista

Sthlm Kista

Komvux, Yrkesutbildningar & Sfi
Isafjordsgatan 32A
164 40 Kista

Adress Liljeholmen

Sthlm Liljeholmen

Komvux & Sfi
Lövholmsvägen 16
117 43 Stockholm 

Drottningholmsvägen 39A

Sthlm Fridhemsplan 

Komvux
 Drottningholmsvägen 39A
112 42 Stockholm 


 

 

Ledning

Per Andersson

Skolchef
Per Andersson
per.andersson@jenseneducation.se
0700 80 90 23

Mats Wermelin

Verksamhetschef/Rektor Yrkesutbildningar
Mats Wermelin
mats.wermelin@jenseneducation.se
0737 73 19 74

 

 

Ozan Cagatay

Biträdande verksamhetschef/rektor Sthlm Kista
Ozan Cagatay
ozan.cagatay@jenseneducation.se
0722 53 69 56

 

 


 

Våra rektorer

Johanna Lokheim

Rektor Sthlm Medborgarplatsen
Johanna Lokeheim
johanna.lokeheim@jenseneducation.se
0737 73 31 44

Adam Arsenius

Rektor Sthlm Medborgarplatsen
Adam Arsenius
adam.arsenius@jenseneducation.se
0737 73 19 37

Frida Thorselius

Rektor Sthlm Medborgarplatsen
Frida Thorselius 
frida.thorselius@jenseneducation.se
0737 73 18 02

 

 


Stella Golmann

Rektor Sthlm Liljeholmen
Stella Golmann
stella.golmann@jenseneducation.se
0737 73 19 04

Jakob Thelin

Rektor Sthlm Liljeholmen
Jakob Thelin
jakob.thelin@jenseneducation.se
0737 73 18 68


Maria Eriksson

Rektor Sthlm Kista
Maria Eriksson
maria.eriksson2@jenseneducation.se
0737 73 31 18

Kettil Johansson

Rektor Sthlm Kista  
Kettil Johansson
kettil.johansson@jenseneducation.se
0737 73 11 14


Anneli Forsberg

Rektor Handels- och administrationsprogrammet
Anneli Forsberg
anneli.forsberg@jenseneducation.se
0737 73 31 09

Munif Mansour

Rektor El- och energiprogrammet
Munif Mansour
munif.mansour@jenseneducation.se
0707 17 08 87


Lovisa Karlsson

Rektor SFI och Grundläggande 
Lovisa Karlsson
lovisa.karlsson@jenseneducation.se
0737 73 19 03